Aktualności #11 – Dalsze wysyłki, darmowy scenariusz

Sława!

My dzisiaj do Was z pewnymi informacjami…

Czas świąteczny nieco opóźnił proces wysyłek. Przepraszamy, bo wiemy, że jeszcze są osoby, co czekają za swoją paczuszką, ale uspokajamy – jutro/pojutrze zostaną wysłane ostatnie egzemplarze.

A teraz rzecz bardzo ważna…‼️

1. Pracujemy nad prostą, przykładową historią do Słowian, tratującą okolicznościowo o święcie Dziadów.

2. Będzie to scenariusz skierowany raczej do prowadzących i grup, którzy dopiero zaczynają przygodę ze Słowianami i RPG. Znajdą się w nim wskazówki jak odgrywać daną postać, gotowe preludium do odczytania, czy akapity dialogów postaci niezależnych.

3. Dla wszystkich Mistrzów Gry, co chcieliby jednak z tego scenariusza wyciągnąć coś więcej, otrzymają „opcjonalne elementy”, które bez przeszkód będą mogli wprowadzić w narrację, aby bardziej urozmaicić grę (oraz utrudnić).

4. Fabuła opowiada historię wędrowców idących przez Wieczne Łęgi, którzy natrafiają na wioskę Dołęwie. Jej mieszkańcy przygotowują się do obchodów święta Dziadów ale nie mają lekko bo miejscowa okolica skrywa pewną tajemnicę, która musi zostać rozwikłana jeszcze przed rytuałem, aby zaspokoić gniew duchów.

5. Aktualnie wysłaliśmy wersję „afla” scenariusza do tuzina chętnych osób chcących wspomóc proces tworzenia. Liczymy na ich feedback, później zajmiemy się poprawkami, testami, korektą i składem. Ostatecznie, darmowy plik PDF ze scenariuszem będzie można pobrać z głównej strony www.slowianierpg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *